czwartek, 13 kwietnia 2017

Kinder Country - Ciasto bez pieczenia

Nie macie piekarnika? Nie szkodzi! Wystarczy działający mikser i lodówka :) Ciasto Kinder Country to proste i smaczne ciasto, które przygotujecie w 30 minut. Ciasto wygląda wspaniale! Możecie przygotować je w kwadratowej formie lub w tortownicy i podać jako tort! Ciasto jest idealne na każdą porę roku. 
 
Składniki:
  • 330 ml śmietanki 36%
  • 250 g serka mascarpone
  • 1 duże opakowanie herbatników
  • 2 białe polewy czekoladowe Helio*
  • 2 mleczne polewy czekoladowe Helio*
  • 1 opakowanie Mix zbóż ekspandowanych Jęczmień i Jagły Cenos **
Wykonanie:
Białe polewy czekoladowe rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Odstawiamy do wystudzenia.

200 ml śmietany ubijamy na sztywno. Następnie dodajemy mascarpone łyżka po łyżce cały czas miksując. Na koniec wlewamy ostudzoną białą czekoladę i miksujemy do połączenia składników. Mikser wyłączamy. Do masy wsypujemy 3 szklanki zbóż ekspandowanych i mieszamy całość łyżką.

Polewy mleczne również rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Odstawiamy do wystygnięcia. Pozostałą  śmietanę czyli 130 ml ubijamy na sztywno. Następnie ostudzoną czekoladę wlewamy do ubitej śmietany i chwile miksujemy.  

Formę do pieczenia lub tortownicę wykładamy folią i układamy na niej herbatniki jeden obok drugiego. Na herbatniki równo wykładamy masę z białej czekolady, układamy warstwę herbatników i wylewamy masę z mlecznej czekolady. Wierzch ciasta posypujemy zbożami ekspandowanymi. Ciasto wstawiamy do lodówki na minimum 2 h, a najlepiej na całą noc.

Smacznego :)

* Polewy możecie zastąpić dwiema czekoladami po 100 g każda.
** Możecie użyć również innych płatków np. pszenicy w miodzie itp.
Brak komentarzy: